
WTB Proterra Tough i30 Wheel Rear 27.5'' / 584 Holes: 32 12mm TA 148mm Disc IS 6-bolt SRAM XD-R
WTB Proterra Tough i30 Wheel Rear 27.5'' / 584 Holes: 32 12mm TA 148mm Disc IS 6-bolt SRAM XD-R
- TECH SPECS
| size | 27.5" |
| front/rear | rear (XDR) |
| rim | Proterra Tough i30 |
| hub | Proterra |
| axle/spacing (mm) | 12x148 Boost |
| hole | 32h |
| spoke | DB |
| nipple | brass |
| color | black |
| weight | 1076g |
Original: $351.95
-65%$351.95
$123.18WTB Proterra Tough i30 Wheel Rear 27.5'' / 584 Holes: 32 12mm TA 148mm Disc IS 6-bolt SRAM XD-R
- TECH SPECS
| size | 27.5" |
| front/rear | rear (XDR) |
| rim | Proterra Tough i30 |
| hub | Proterra |
| axle/spacing (mm) | 12x148 Boost |
| hole | 32h |
| spoke | DB |
| nipple | brass |
| color | black |
| weight | 1076g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| size | 27.5" |
| front/rear | rear (XDR) |
| rim | Proterra Tough i30 |
| hub | Proterra |
| axle/spacing (mm) | 12x148 Boost |
| hole | 32h |
| spoke | DB |
| nipple | brass |
| color | black |
| weight | 1076g |














