
We The People Battleship Hydro BMX Fork 20'' 1-1/8'' 10x100mm Rake: 24mm Black
- TECH SPECS
| Primary Color | Black |
| Maximum Tire Width | 2.4 |
| Steerer Tube | 1-1/8 |
| Wheel Diameter | 20 |
| Axle/Hub spacing | 10x100mm |
| Material | Cr-Mo |
| Steer Tube Length | 170mm |
| Rake | 24mm |
| Steerer Tube Material | Cr-Mo |
We The People Battleship Hydro BMX Fork 20'' 1-1/8'' 10x100mm Rake: 24mm Black
- TECH SPECS
| Primary Color | Black |
| Maximum Tire Width | 2.4 |
| Steerer Tube | 1-1/8 |
| Wheel Diameter | 20 |
| Axle/Hub spacing | 10x100mm |
| Material | Cr-Mo |
| Steer Tube Length | 170mm |
| Rake | 24mm |
| Steerer Tube Material | Cr-Mo |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Primary Color | Black |
| Maximum Tire Width | 2.4 |
| Steerer Tube | 1-1/8 |
| Wheel Diameter | 20 |
| Axle/Hub spacing | 10x100mm |
| Material | Cr-Mo |
| Steer Tube Length | 170mm |
| Rake | 24mm |
| Steerer Tube Material | Cr-Mo |
















