
Vittoria Zaffiro EVO Home Trainer Tire - 700 x 23 Clincher Folding Red 1C
| TPI | 26 |
| Color | Red |
| Weight | 255 |
| Defined Color | Red |
| ISO Width (mm) | 23 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 700 x 23 |
| Tire Type | Clincher |
Vittoria Zaffiro EVO Home Trainer Tire - 700 x 23 Clincher Folding Red 1C
| TPI | 26 |
| Color | Red |
| Weight | 255 |
| Defined Color | Red |
| ISO Width (mm) | 23 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 700 x 23 |
| Tire Type | Clincher |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| TPI | 26 |
| Color | Red |
| Weight | 255 |
| Defined Color | Red |
| ISO Width (mm) | 23 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 700 x 23 |
| Tire Type | Clincher |
























