
Vittoria Terreno Zero Tire - 700 X 37 Tubeless Clincher BLK/Anthracite G2.0
- TECH SPECS
| Defined Color | Black |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Color | Black/Anthracite |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 700 x 35 |
| ISO Width (mm) | 38 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
Vittoria Terreno Zero Tire - 700 X 37 Tubeless Clincher BLK/Anthracite G2.0
- TECH SPECS
| Defined Color | Black |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Color | Black/Anthracite |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 700 x 35 |
| ISO Width (mm) | 38 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Defined Color | Black |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Color | Black/Anthracite |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 700 x 35 |
| ISO Width (mm) | 38 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
















