
Vittoria Terreno T80 Course Loose Tire - 700 x 33 Tubeless Folding BLK Cyclocross Endurance G2.0
Vittoria Terreno T80 Course Loose Tire - 700 x 33 Tubeless Folding BLK Cyclocross Endurance G2.0
| Flat Protection | Tread |
| Color | Black |
| Weight | 415 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 33 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Cyclocross |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 700 x 33 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Vittoria Terreno T80 Course Loose Tire - 700 x 33 Tubeless Folding BLK Cyclocross Endurance G2.0
| Flat Protection | Tread |
| Color | Black |
| Weight | 415 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 33 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Cyclocross |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 700 x 33 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flat Protection | Tread |
| Color | Black |
| Weight | 415 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 33 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Cyclocross |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 700 x 33 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
























