
Vittoria Terreno T30 Fine Loose Tire - 700 x 37 Clincher Folding BLK Gravel Sport
| Flat Protection | Tread |
| Color | Black |
| Weight | 720 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 37 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Cyclocross |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 700 x 35 |
| Tire Type | Clincher |
Vittoria Terreno T30 Fine Loose Tire - 700 x 37 Clincher Folding BLK Gravel Sport
| Flat Protection | Tread |
| Color | Black |
| Weight | 720 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 37 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Cyclocross |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 700 x 35 |
| Tire Type | Clincher |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flat Protection | Tread |
| Color | Black |
| Weight | 720 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 37 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Cyclocross |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 700 x 35 |
| Tire Type | Clincher |
























