
Vittoria Terreno T30 Fine Loose Tire - 700 x 31 Tubeless Folding BLK Cyclocross Endurance Graphene G2.0
Vittoria Terreno T30 Fine Loose Tire - 700 x 31 Tubeless Folding BLK Cyclocross Endurance Graphene G2.0
| Flat Protection | Tread |
| Color | Black |
| Weight | 395 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 31 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Cyclocross |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 700 x 31 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Vittoria Terreno T30 Fine Loose Tire - 700 x 31 Tubeless Folding BLK Cyclocross Endurance Graphene G2.0
| Flat Protection | Tread |
| Color | Black |
| Weight | 395 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 31 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Cyclocross |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 700 x 31 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flat Protection | Tread |
| Color | Black |
| Weight | 395 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 31 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Cyclocross |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 700 x 31 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
























