
Vittoria Standard Tube 700x20-28 PV 60mm
- Butyl inner tubes for everyday use
- Good puncture resistance and air retention
- Wall thickness 0.9 mm
| Model | Standard |
| Material | Butyl |
| Tire Size | 700c |
| Tire Width | 20-28mm |
| Valve | Presta RVC (Threaded) |
| Length | 60mm |
| Size | 700X20-28 |
| Width | 60Mm |
Original: $10.99
-65%$10.99
$3.85Vittoria Standard Tube 700x20-28 PV 60mm
- Butyl inner tubes for everyday use
- Good puncture resistance and air retention
- Wall thickness 0.9 mm
| Model | Standard |
| Material | Butyl |
| Tire Size | 700c |
| Tire Width | 20-28mm |
| Valve | Presta RVC (Threaded) |
| Length | 60mm |
| Size | 700X20-28 |
| Width | 60Mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Butyl inner tubes for everyday use
- Good puncture resistance and air retention
- Wall thickness 0.9 mm
| Model | Standard |
| Material | Butyl |
| Tire Size | 700c |
| Tire Width | 20-28mm |
| Valve | Presta RVC (Threaded) |
| Length | 60mm |
| Size | 700X20-28 |
| Width | 60Mm |
















