
Vittoria Barzo Tire Wire 27.5x2.1 Black
- For mixed terrain conditions
- Aggressive XC tread for the most technical terrain
- Medium spaced knobs for a range of terrain and conditions
- Rigid
| Model | Barzo |
| Size | 27.5" |
| Width | 2.1" |
| Casing | Nylon |
| TPI | 26 |
| Compound | 1C |
| Bead | Non-Folding |
| Type | Non-Tubeless |
| Color | Black |
| Weight | 770g |
Vittoria Barzo Tire Wire 27.5x2.1 Black
- For mixed terrain conditions
- Aggressive XC tread for the most technical terrain
- Medium spaced knobs for a range of terrain and conditions
- Rigid
| Model | Barzo |
| Size | 27.5" |
| Width | 2.1" |
| Casing | Nylon |
| TPI | 26 |
| Compound | 1C |
| Bead | Non-Folding |
| Type | Non-Tubeless |
| Color | Black |
| Weight | 770g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- For mixed terrain conditions
- Aggressive XC tread for the most technical terrain
- Medium spaced knobs for a range of terrain and conditions
- Rigid
| Model | Barzo |
| Size | 27.5" |
| Width | 2.1" |
| Casing | Nylon |
| TPI | 26 |
| Compound | 1C |
| Bead | Non-Folding |
| Type | Non-Tubeless |
| Color | Black |
| Weight | 770g |
















