
Velo Orange Randonneur Front Canti Rack: Polished Stainless Steel
| Rack Mount Position | High |
| Color | Silver |
| Weight | 250 |
| Weight Limit (lbs) | 10 |
| Tube Diameter | 8 |
| Platform Dimensions | 3.9 x 8" |
| Material | Stainless Steel |
| Maximum Wheel Size (in) | 27 |
| Disc Brake Compatible | Yes |
Velo Orange Randonneur Front Canti Rack: Polished Stainless Steel
| Rack Mount Position | High |
| Color | Silver |
| Weight | 250 |
| Weight Limit (lbs) | 10 |
| Tube Diameter | 8 |
| Platform Dimensions | 3.9 x 8" |
| Material | Stainless Steel |
| Maximum Wheel Size (in) | 27 |
| Disc Brake Compatible | Yes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rack Mount Position | High |
| Color | Silver |
| Weight | 250 |
| Weight Limit (lbs) | 10 |
| Tube Diameter | 8 |
| Platform Dimensions | 3.9 x 8" |
| Material | Stainless Steel |
| Maximum Wheel Size (in) | 27 |
| Disc Brake Compatible | Yes |
















