
Velo Orange Front Hub - QR x 100mm Rim Brake Silver 32H
| Color | Silver |
| Flange Diameter, Left | 58 |
| Skewer Included | No |
| Flange Diameter, Right | 58 |
| Center to Flange, Left | 34 |
| Bearing Type | Sealed Cartridge |
| Center to Flange, Right | 34 |
| Spoke Interface | J-Bend |
| Defined Color | Silver |
| Hub Drilling | 32 |
| Front Axle | QR x 100mm |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |
| Axle Type | QR X 100Mm |
| Brake Compatibility | Rim |
| Finish | Silver |
Original: $75.00
-65%$75.00
$26.25Velo Orange Front Hub - QR x 100mm Rim Brake Silver 32H
| Color | Silver |
| Flange Diameter, Left | 58 |
| Skewer Included | No |
| Flange Diameter, Right | 58 |
| Center to Flange, Left | 34 |
| Bearing Type | Sealed Cartridge |
| Center to Flange, Right | 34 |
| Spoke Interface | J-Bend |
| Defined Color | Silver |
| Hub Drilling | 32 |
| Front Axle | QR x 100mm |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |
| Axle Type | QR X 100Mm |
| Brake Compatibility | Rim |
| Finish | Silver |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Color | Silver |
| Flange Diameter, Left | 58 |
| Skewer Included | No |
| Flange Diameter, Right | 58 |
| Center to Flange, Left | 34 |
| Bearing Type | Sealed Cartridge |
| Center to Flange, Right | 34 |
| Spoke Interface | J-Bend |
| Defined Color | Silver |
| Hub Drilling | 32 |
| Front Axle | QR x 100mm |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |
| Axle Type | QR X 100Mm |
| Brake Compatibility | Rim |
| Finish | Silver |
















