
Velo Orange Front Hub - QR x 100mm/12mm/15mm Thru 6-Bolt Polished 32H
| Color | Silver |
| Flange Diameter, Left | 58 |
| Skewer Included | No |
| Flange Diameter, Right | 58 |
| Center to Flange, Left | 22 |
| Bearing Type | Sealed Cartridge |
| Center to Flange, Right | 35.33 |
| Spoke Interface | J-Bend |
| Defined Color | Silver |
| Hub Drilling | 32 |
| Front Axle | 15mm Thru x 100mm |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| Axle Type | QR X 100Mm/12Mm Thru/15Mm Thru |
| Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| Finish | Polished |
Original: $78.00
-65%$78.00
$27.30Velo Orange Front Hub - QR x 100mm/12mm/15mm Thru 6-Bolt Polished 32H
| Color | Silver |
| Flange Diameter, Left | 58 |
| Skewer Included | No |
| Flange Diameter, Right | 58 |
| Center to Flange, Left | 22 |
| Bearing Type | Sealed Cartridge |
| Center to Flange, Right | 35.33 |
| Spoke Interface | J-Bend |
| Defined Color | Silver |
| Hub Drilling | 32 |
| Front Axle | 15mm Thru x 100mm |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| Axle Type | QR X 100Mm/12Mm Thru/15Mm Thru |
| Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| Finish | Polished |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Color | Silver |
| Flange Diameter, Left | 58 |
| Skewer Included | No |
| Flange Diameter, Right | 58 |
| Center to Flange, Left | 22 |
| Bearing Type | Sealed Cartridge |
| Center to Flange, Right | 35.33 |
| Spoke Interface | J-Bend |
| Defined Color | Silver |
| Hub Drilling | 32 |
| Front Axle | 15mm Thru x 100mm |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| Axle Type | QR X 100Mm/12Mm Thru/15Mm Thru |
| Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| Finish | Polished |
















