
Velo Orange 1-Speed Crankset - 165mm 42t Square Taper JIS Spindle Interface Polished Aluminum
Velo Orange 1-Speed Crankset - 165mm 42t Square Taper JIS Spindle Interface Polished Aluminum
| Color | Silver |
| Rings | 42 |
| Number of Chainrings | Single |
| Crank Length (mm) | 165 |
| Crank Intended Use | Road |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | Square Taper JIS |
| Chainring BCD | 110 |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs > 415 mm Chainstay |
| Defined Color | Silver |
| keyword search | Velo Orange Single Ring |
| Size | 165Mm |
Original: $185.00
-65%$185.00
$64.75Velo Orange 1-Speed Crankset - 165mm 42t Square Taper JIS Spindle Interface Polished Aluminum
| Color | Silver |
| Rings | 42 |
| Number of Chainrings | Single |
| Crank Length (mm) | 165 |
| Crank Intended Use | Road |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | Square Taper JIS |
| Chainring BCD | 110 |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs > 415 mm Chainstay |
| Defined Color | Silver |
| keyword search | Velo Orange Single Ring |
| Size | 165Mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Color | Silver |
| Rings | 42 |
| Number of Chainrings | Single |
| Crank Length (mm) | 165 |
| Crank Intended Use | Road |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | Square Taper JIS |
| Chainring BCD | 110 |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs > 415 mm Chainstay |
| Defined Color | Silver |
| keyword search | Velo Orange Single Ring |
| Size | 165Mm |
















