
Teravail Standard Tube - 700 x 30 - 43mm 35mm Schrader Valve
| Shaft Type | Smooth |
| Valve Core | Removable |
| Valve | Standard Schrader |
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 144 |
| ISO Width (mm) | 43 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Labeled Size | 700 x 30 - 43 |
Original: $9.50
-65%$9.50
$3.32Teravail Standard Tube - 700 x 30 - 43mm 35mm Schrader Valve
| Shaft Type | Smooth |
| Valve Core | Removable |
| Valve | Standard Schrader |
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 144 |
| ISO Width (mm) | 43 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Labeled Size | 700 x 30 - 43 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Shaft Type | Smooth |
| Valve Core | Removable |
| Valve | Standard Schrader |
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 144 |
| ISO Width (mm) | 43 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Labeled Size | 700 x 30 - 43 |
















