
Teravail Standard Tube - 20 x 1.25 - 1.9 35mm Schrader Valve
| Shaft Type | Smooth |
| Valve Core | Removable |
| Valve | Standard Schrader |
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 114 |
| ISO Width (mm) | 49 |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| Labeled Size | 20 x 1.25 - 1.9 |
Teravail Standard Tube - 20 x 1.25 - 1.9 35mm Schrader Valve
| Shaft Type | Smooth |
| Valve Core | Removable |
| Valve | Standard Schrader |
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 114 |
| ISO Width (mm) | 49 |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| Labeled Size | 20 x 1.25 - 1.9 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Shaft Type | Smooth |
| Valve Core | Removable |
| Valve | Standard Schrader |
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 114 |
| ISO Width (mm) | 49 |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| Labeled Size | 20 x 1.25 - 1.9 |
















