
Teravail Standard Tube - 12-1/2 x 2-1/4 35mm Schrader Valve
| Shaft Type | Smooth |
| Valve Core | Removable |
| Valve | Standard Schrader |
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 80 |
| ISO Width (mm) | 57 |
| ISO Diameter | 203 / 12.5" |
| Labeled Size | 12-1/2 x 2-1/4 |
Teravail Standard Tube - 12-1/2 x 2-1/4 35mm Schrader Valve
| Shaft Type | Smooth |
| Valve Core | Removable |
| Valve | Standard Schrader |
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 80 |
| ISO Width (mm) | 57 |
| ISO Diameter | 203 / 12.5" |
| Labeled Size | 12-1/2 x 2-1/4 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Shaft Type | Smooth |
| Valve Core | Removable |
| Valve | Standard Schrader |
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 80 |
| ISO Width (mm) | 57 |
| ISO Diameter | 203 / 12.5" |
| Labeled Size | 12-1/2 x 2-1/4 |
















