
SunRingle Helix TR25 SL 27.5" Rim 32h - Black
- Utilizes SunRingle Tubeless Ready Technology (STR) for use with tubeless ready tires
- Lightweight disc specific rims in various widths to cover XC to FR use
- Eyeleted with sleeved joints
| Model | Helix TR25 |
| Size | 27.5" |
| Internal W | 20.3mm |
| Depth | - |
| Hole | 32 |
| Brake | Disc |
| Type | Tubeless |
| Material | Aluminum |
| ERD | 566mm |
| Color | Black |
| Weight | 414g |
| Internal Width | 20.3Mm |
$76.99
SunRingle Helix TR25 SL 27.5" Rim 32h - Black—
$76.99
SunRingle Helix TR25 SL 27.5" Rim 32h - Black
- Utilizes SunRingle Tubeless Ready Technology (STR) for use with tubeless ready tires
- Lightweight disc specific rims in various widths to cover XC to FR use
- Eyeleted with sleeved joints
| Model | Helix TR25 |
| Size | 27.5" |
| Internal W | 20.3mm |
| Depth | - |
| Hole | 32 |
| Brake | Disc |
| Type | Tubeless |
| Material | Aluminum |
| ERD | 566mm |
| Color | Black |
| Weight | 414g |
| Internal Width | 20.3Mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Utilizes SunRingle Tubeless Ready Technology (STR) for use with tubeless ready tires
- Lightweight disc specific rims in various widths to cover XC to FR use
- Eyeleted with sleeved joints
| Model | Helix TR25 |
| Size | 27.5" |
| Internal W | 20.3mm |
| Depth | - |
| Hole | 32 |
| Brake | Disc |
| Type | Tubeless |
| Material | Aluminum |
| ERD | 566mm |
| Color | Black |
| Weight | 414g |
| Internal Width | 20.3Mm |














