
SRAM XX Power Meter Spindle Crank 32t T-Type Q174 175mm
- TECH SPECS
| Drivetrain Spacing | Boost |
| Teeth | 32 |
| BB Inclusion | No |
| Crank Arm Length | 175mm |
| BCD | Direct Mount |
| Chainline | 55mm |
| Crank Spindle Diameter | 28.99mm |
| Interface | DUB |
| Pedals Thread | 9/16 |
| Primary Color | Black |
| Connectivity | ANT+ BT LE |
| Crankset Material | Carbon |
| Speed | 12 |
Original: $825.00
-65%$825.00
$288.75SRAM XX Power Meter Spindle Crank 32t T-Type Q174 175mm
- TECH SPECS
| Drivetrain Spacing | Boost |
| Teeth | 32 |
| BB Inclusion | No |
| Crank Arm Length | 175mm |
| BCD | Direct Mount |
| Chainline | 55mm |
| Crank Spindle Diameter | 28.99mm |
| Interface | DUB |
| Pedals Thread | 9/16 |
| Primary Color | Black |
| Connectivity | ANT+ BT LE |
| Crankset Material | Carbon |
| Speed | 12 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Drivetrain Spacing | Boost |
| Teeth | 32 |
| BB Inclusion | No |
| Crank Arm Length | 175mm |
| BCD | Direct Mount |
| Chainline | 55mm |
| Crank Spindle Diameter | 28.99mm |
| Interface | DUB |
| Pedals Thread | 9/16 |
| Primary Color | Black |
| Connectivity | ANT+ BT LE |
| Crankset Material | Carbon |
| Speed | 12 |



















