
SRAM XX Eagle T-Type AXS Power Meter Wide Crankset - 165mm 12-Spd 32t Chainring Direct Mount 2-Guards PM DUB Spindle BLK
SRAM XX Eagle T-Type AXS Power Meter Wide Crankset - 165mm 12-Spd 32t Chainring Direct Mount 2-Guards PM DUB Spindle BLK
- TECH SPECS
| BB Included | No |
| Chainline/Hub Compatibility | 141/148 Boost Hubs |
| Chainring BCD | Direct Mount SRAM |
| Color | Black |
| Crank Intended Use | Mountain |
| Crank Length (mm) | 165 |
| Defined Color | Black |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Number of Chainrings | Chain Retaining Single |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Rings | 32 |
| Spindle Interface Type | SRAM DUB |
| keyword search | 55mm Chainline |
Original: $825.00
-65%$825.00
$288.75SRAM XX Eagle T-Type AXS Power Meter Wide Crankset - 165mm 12-Spd 32t Chainring Direct Mount 2-Guards PM DUB Spindle BLK
- TECH SPECS
| BB Included | No |
| Chainline/Hub Compatibility | 141/148 Boost Hubs |
| Chainring BCD | Direct Mount SRAM |
| Color | Black |
| Crank Intended Use | Mountain |
| Crank Length (mm) | 165 |
| Defined Color | Black |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Number of Chainrings | Chain Retaining Single |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Rings | 32 |
| Spindle Interface Type | SRAM DUB |
| keyword search | 55mm Chainline |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| BB Included | No |
| Chainline/Hub Compatibility | 141/148 Boost Hubs |
| Chainring BCD | Direct Mount SRAM |
| Color | Black |
| Crank Intended Use | Mountain |
| Crank Length (mm) | 165 |
| Defined Color | Black |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Number of Chainrings | Chain Retaining Single |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Rings | 32 |
| Spindle Interface Type | SRAM DUB |
| keyword search | 55mm Chainline |
















