
SRAM XG-1299 XX1 Eagle 12sp Cassette 10-50t Copper
- TECH SPECS
| Cog Material | Steel/Aluminum |
| Range | 10-50T |
| Cassette Spider Mat. | Steel |
| Cassette Technology | X-Dome |
| Cog Details | 10-12-14-16-18-21-24-28-32-36-42-50 |
| Finish | Copper |
| Cassette Weight | 300g |
| Speed | 12 |
Original: $530.00
-65%$530.00
$185.50SRAM XG-1299 XX1 Eagle 12sp Cassette 10-50t Copper
- TECH SPECS
| Cog Material | Steel/Aluminum |
| Range | 10-50T |
| Cassette Spider Mat. | Steel |
| Cassette Technology | X-Dome |
| Cog Details | 10-12-14-16-18-21-24-28-32-36-42-50 |
| Finish | Copper |
| Cassette Weight | 300g |
| Speed | 12 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Cog Material | Steel/Aluminum |
| Range | 10-50T |
| Cassette Spider Mat. | Steel |
| Cassette Technology | X-Dome |
| Cog Details | 10-12-14-16-18-21-24-28-32-36-42-50 |
| Finish | Copper |
| Cassette Weight | 300g |
| Speed | 12 |












