
SRAM GX Eagle T-Type Ebike Crank Arm Set - 160mm ISIS Black
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Crank Intended Use | Mountain |
| Crank Length (mm) | 160 |
| Defined Color | Black |
| Designed for ebike | Yes |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | ISIS |
| Weight | 485 |
SRAM GX Eagle T-Type Ebike Crank Arm Set - 160mm ISIS Black
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Crank Intended Use | Mountain |
| Crank Length (mm) | 160 |
| Defined Color | Black |
| Designed for ebike | Yes |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | ISIS |
| Weight | 485 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Crank Intended Use | Mountain |
| Crank Length (mm) | 160 |
| Defined Color | Black |
| Designed for ebike | Yes |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | ISIS |
| Weight | 485 |



















