
SRAM GX Eagle Fat Bike Crankset - 170mm 12-Speed 30t Direct Mount DUB Spindle Interface For 170mm Rear Spacing Lunar
SRAM GX Eagle Fat Bike Crankset - 170mm 12-Speed 30t Direct Mount DUB Spindle Interface For 170mm Rear Spacing Lunar
- TECH SPECS
| Rings | 30 |
| Defined Color | Gray |
| Spindle Interface Type | SRAM DUB |
| Chainring BCD | Direct Mount SRAM |
| Color | Lunar |
| Chainline/Hub Compatibility | 170/177 Hubs |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Number of Chainrings | Chain Retaining Single |
| Crank Intended Use | Fat Bike |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| BB Included | No |
| Crank Length (mm) | 170 |
Original: $170.00
-65%$170.00
$59.50SRAM GX Eagle Fat Bike Crankset - 170mm 12-Speed 30t Direct Mount DUB Spindle Interface For 170mm Rear Spacing Lunar
- TECH SPECS
| Rings | 30 |
| Defined Color | Gray |
| Spindle Interface Type | SRAM DUB |
| Chainring BCD | Direct Mount SRAM |
| Color | Lunar |
| Chainline/Hub Compatibility | 170/177 Hubs |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Number of Chainrings | Chain Retaining Single |
| Crank Intended Use | Fat Bike |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| BB Included | No |
| Crank Length (mm) | 170 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Rings | 30 |
| Defined Color | Gray |
| Spindle Interface Type | SRAM DUB |
| Chainring BCD | Direct Mount SRAM |
| Color | Lunar |
| Chainline/Hub Compatibility | 170/177 Hubs |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Number of Chainrings | Chain Retaining Single |
| Crank Intended Use | Fat Bike |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| BB Included | No |
| Crank Length (mm) | 170 |
















