
SRAM GX Eagle Boost Crankset - 165mm 12-Speed 32t Direct Mount DUB Spindle Interface Lunar 52mm Chainline
SRAM GX Eagle Boost Crankset - 165mm 12-Speed 32t Direct Mount DUB Spindle Interface Lunar 52mm Chainline
- TECH SPECS
| Rings | 32 |
| Defined Color | Gray |
| Spindle Interface Type | SRAM DUB |
| Chainring BCD | Direct Mount SRAM |
| Color | Lunar |
| Chainline/Hub Compatibility | 141/148 Boost Hubs |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Number of Chainrings | Chain Retaining Single |
| Crank Intended Use | Mountain |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| BB Included | No |
| Crank Length (mm) | 165 |
Original: $160.00
-65%$160.00
$56.00SRAM GX Eagle Boost Crankset - 165mm 12-Speed 32t Direct Mount DUB Spindle Interface Lunar 52mm Chainline
- TECH SPECS
| Rings | 32 |
| Defined Color | Gray |
| Spindle Interface Type | SRAM DUB |
| Chainring BCD | Direct Mount SRAM |
| Color | Lunar |
| Chainline/Hub Compatibility | 141/148 Boost Hubs |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Number of Chainrings | Chain Retaining Single |
| Crank Intended Use | Mountain |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| BB Included | No |
| Crank Length (mm) | 165 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Rings | 32 |
| Defined Color | Gray |
| Spindle Interface Type | SRAM DUB |
| Chainring BCD | Direct Mount SRAM |
| Color | Lunar |
| Chainline/Hub Compatibility | 141/148 Boost Hubs |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Number of Chainrings | Chain Retaining Single |
| Crank Intended Use | Mountain |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| BB Included | No |
| Crank Length (mm) | 165 |
















