
SRAM Force 1 Crankset - 175mm 12-Speed 40t Direct Mount DUB Spindle Interface Iridescent Gray D2
SRAM Force 1 Crankset - 175mm 12-Speed 40t Direct Mount DUB Spindle Interface Iridescent Gray D2
- TECH SPECS
| Crank Spindle Diameter | 28.99mm |
| Interface | DUB |
| BCD | Direct Mount |
| Drivetrain Spacing | Road Disc |
| Teeth | 40 |
| BB Inclusion | No |
| Primary Color | Black |
| Crankset Material | Carbon |
| Chainline | 45mm |
| Crank Arm Length | 175mm |
| Pedals Thread | 9/16 |
| Speed | 12 |
Original: $305.00
-65%$305.00
$106.75SRAM Force 1 Crankset - 175mm 12-Speed 40t Direct Mount DUB Spindle Interface Iridescent Gray D2
- TECH SPECS
| Crank Spindle Diameter | 28.99mm |
| Interface | DUB |
| BCD | Direct Mount |
| Drivetrain Spacing | Road Disc |
| Teeth | 40 |
| BB Inclusion | No |
| Primary Color | Black |
| Crankset Material | Carbon |
| Chainline | 45mm |
| Crank Arm Length | 175mm |
| Pedals Thread | 9/16 |
| Speed | 12 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Crank Spindle Diameter | 28.99mm |
| Interface | DUB |
| BCD | Direct Mount |
| Drivetrain Spacing | Road Disc |
| Teeth | 40 |
| BB Inclusion | No |
| Primary Color | Black |
| Crankset Material | Carbon |
| Chainline | 45mm |
| Crank Arm Length | 175mm |
| Pedals Thread | 9/16 |
| Speed | 12 |
















