
Sram Force D2 1x DUB 172.5x40 DUB crankset black
- TECH SPECS
| Crank Arm Length | 172.5mm |
| BB Inclusion | No |
| Speed | 12 |
| BCD | Direct Mount |
| Crankset Material | Carbon |
| Pedals Thread | 9/16 |
| Teeth | 40 |
| Crank Spindle Diameter | 28.99mm |
| Interface | DUB |
| Primary Color | Black |
| Drivetrain Spacing | Road Disc |
| Chainline | 45mm |
Original: $275.00
-65%$275.00
$96.25Sram Force D2 1x DUB 172.5x40 DUB crankset black
- TECH SPECS
| Crank Arm Length | 172.5mm |
| BB Inclusion | No |
| Speed | 12 |
| BCD | Direct Mount |
| Crankset Material | Carbon |
| Pedals Thread | 9/16 |
| Teeth | 40 |
| Crank Spindle Diameter | 28.99mm |
| Interface | DUB |
| Primary Color | Black |
| Drivetrain Spacing | Road Disc |
| Chainline | 45mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Crank Arm Length | 172.5mm |
| BB Inclusion | No |
| Speed | 12 |
| BCD | Direct Mount |
| Crankset Material | Carbon |
| Pedals Thread | 9/16 |
| Teeth | 40 |
| Crank Spindle Diameter | 28.99mm |
| Interface | DUB |
| Primary Color | Black |
| Drivetrain Spacing | Road Disc |
| Chainline | 45mm |
















