
Soma Clarence Bar (25.4) 38mm/660mm - Black
- Unique multi-use bar with excellent ergonomics
- Shot peened 6061 aluminum
- Forward bend from clamp area negates the need to change stems to make up for the grip area sweep. 1.5" rise for ideal positioning
- Bars can be flipped for another take on moustache bars
| Clamp Dia. | 25.4mm |
| Rise | +/- 38mm |
| Width | 660mm |
| Sweep | 40 Deg |
| Material | Aluminum |
| Color | Black |
| Weight | 350g |
| Clamp Diameter | 25.4Mm |
| Length | 660Mm |
Original: $89.99
-65%$89.99
$31.50Soma Clarence Bar (25.4) 38mm/660mm - Black
- Unique multi-use bar with excellent ergonomics
- Shot peened 6061 aluminum
- Forward bend from clamp area negates the need to change stems to make up for the grip area sweep. 1.5" rise for ideal positioning
- Bars can be flipped for another take on moustache bars
| Clamp Dia. | 25.4mm |
| Rise | +/- 38mm |
| Width | 660mm |
| Sweep | 40 Deg |
| Material | Aluminum |
| Color | Black |
| Weight | 350g |
| Clamp Diameter | 25.4Mm |
| Length | 660Mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Unique multi-use bar with excellent ergonomics
- Shot peened 6061 aluminum
- Forward bend from clamp area negates the need to change stems to make up for the grip area sweep. 1.5" rise for ideal positioning
- Bars can be flipped for another take on moustache bars
| Clamp Dia. | 25.4mm |
| Rise | +/- 38mm |
| Width | 660mm |
| Sweep | 40 Deg |
| Material | Aluminum |
| Color | Black |
| Weight | 350g |
| Clamp Diameter | 25.4Mm |
| Length | 660Mm |
















