
SDG Components Tellis Dropper Seatpost 30.9mm 480mm Travel: 170mm Offset: 0mm Remote: On handlebar
SDG Components Tellis Dropper Seatpost 30.9mm 480mm Travel: 170mm Offset: 0mm Remote: On handlebar
- TECH SPECS
| Clamp Type | Standard Double bolt |
| Primary Color | Black |
| Remote Position | On handlebar |
| Cable Routing | Internal |
| Seat Post Diameter | 30.9mm |
| Seat Post Length | 480mm |
| Seat Post Material | Aluminum |
| Offset | 0mm |
| Seat Post Weight | 570g |
| Travel | 170mm |
SDG Components Tellis Dropper Seatpost 30.9mm 480mm Travel: 170mm Offset: 0mm Remote: On handlebar
- TECH SPECS
| Clamp Type | Standard Double bolt |
| Primary Color | Black |
| Remote Position | On handlebar |
| Cable Routing | Internal |
| Seat Post Diameter | 30.9mm |
| Seat Post Length | 480mm |
| Seat Post Material | Aluminum |
| Offset | 0mm |
| Seat Post Weight | 570g |
| Travel | 170mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Clamp Type | Standard Double bolt |
| Primary Color | Black |
| Remote Position | On handlebar |
| Cable Routing | Internal |
| Seat Post Diameter | 30.9mm |
| Seat Post Length | 480mm |
| Seat Post Material | Aluminum |
| Offset | 0mm |
| Seat Post Weight | 570g |
| Travel | 170mm |
















