
Schwalbe One Tire - 700 x 28 Tubeless Folding Bronze Performance Line RaceGuard Addix E-25
- TECH SPECS
| Color | Bronze |
| Flat Protection | Tread |
| TPI | 67 |
| Weight | 330 |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Brown |
| ISO Width (mm) | 28 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 700 x 28 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| PSI | 95 |
Original: $64.17
-65%$64.17
$22.46More Images

Schwalbe One Tire - 700 x 28 Tubeless Folding Bronze Performance Line RaceGuard Addix E-25
- TECH SPECS
| Color | Bronze |
| Flat Protection | Tread |
| TPI | 67 |
| Weight | 330 |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Brown |
| ISO Width (mm) | 28 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 700 x 28 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| PSI | 95 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Bronze |
| Flat Protection | Tread |
| TPI | 67 |
| Weight | 330 |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Brown |
| ISO Width (mm) | 28 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 700 x 28 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| PSI | 95 |














