
Schwalbe Marathon Winter Plus Tire 26''x1.75 Wire Clincher Winter SmartGuard 67TPI Black
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| ISO Width (mm) | 44 |
| Labeled Size | 26 x 1.75 |
| Tire Bead | Wire |
| Tire Diameter | 26" |
| Tire Intended Use | Winter-Studded |
| Tire Type | Clincher |
Original: $92.00
-65%$92.00
$32.20Schwalbe Marathon Winter Plus Tire 26''x1.75 Wire Clincher Winter SmartGuard 67TPI Black
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| ISO Width (mm) | 44 |
| Labeled Size | 26 x 1.75 |
| Tire Bead | Wire |
| Tire Diameter | 26" |
| Tire Intended Use | Winter-Studded |
| Tire Type | Clincher |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| ISO Width (mm) | 44 |
| Labeled Size | 26 x 1.75 |
| Tire Bead | Wire |
| Tire Diameter | 26" |
| Tire Intended Use | Winter-Studded |
| Tire Type | Clincher |
















