
Samox Platinum TM-1 Carbon Crankset - 145mm 3-Bolt Direct Mount DUB Spindle BLK
| Rings | Sold Separately |
| Number of Chainrings | No Rings Included |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Chainline/Hub Compatibility | 141/148 Boost Hubs |
| Color | Black |
| Crank Length (mm) | 145 |
| Crank Intended Use | Cyclocross |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | SRAM DUB |
| Defined Color | Black |
| Size | 145Mm |
Samox Platinum TM-1 Carbon Crankset - 145mm 3-Bolt Direct Mount DUB Spindle BLK
| Rings | Sold Separately |
| Number of Chainrings | No Rings Included |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Chainline/Hub Compatibility | 141/148 Boost Hubs |
| Color | Black |
| Crank Length (mm) | 145 |
| Crank Intended Use | Cyclocross |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | SRAM DUB |
| Defined Color | Black |
| Size | 145Mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rings | Sold Separately |
| Number of Chainrings | No Rings Included |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Chainline/Hub Compatibility | 141/148 Boost Hubs |
| Color | Black |
| Crank Length (mm) | 145 |
| Crank Intended Use | Cyclocross |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | SRAM DUB |
| Defined Color | Black |
| Size | 145Mm |
















