
Salsa Timberjack Frame - 29"/27.5 Aluminum Deep Orchid Large
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 639 |
| Frame Material | Aluminum |
| Frame Type | Rigid |
| Color | Deep Orchid |
| Mfg Size | Large |
| Platform | Timberjack |
| Wheel Size | 27" |
| Defined Color | Purple |
Original: $699.00
-65%$699.00
$244.65Salsa Timberjack Frame - 29"/27.5 Aluminum Deep Orchid Large
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 639 |
| Frame Material | Aluminum |
| Frame Type | Rigid |
| Color | Deep Orchid |
| Mfg Size | Large |
| Platform | Timberjack |
| Wheel Size | 27" |
| Defined Color | Purple |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 639 |
| Frame Material | Aluminum |
| Frame Type | Rigid |
| Color | Deep Orchid |
| Mfg Size | Large |
| Platform | Timberjack |
| Wheel Size | 27" |
| Defined Color | Purple |
















