
Salsa Timberjack Deore 12 Bike - 29" Aluminum Storm Blue Large
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 639 |
| Fork Type | Suspension |
| Frame Material | Aluminum |
| Frame Type | Rigid |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Color | Storm Blue |
| Mfg Size | Large |
| Platform | Timberjack |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Blue |
Original: $1,799.00
-65%$1,799.00
$629.65Salsa Timberjack Deore 12 Bike - 29" Aluminum Storm Blue Large
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 639 |
| Fork Type | Suspension |
| Frame Material | Aluminum |
| Frame Type | Rigid |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Color | Storm Blue |
| Mfg Size | Large |
| Platform | Timberjack |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Blue |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 639 |
| Fork Type | Suspension |
| Frame Material | Aluminum |
| Frame Type | Rigid |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Color | Storm Blue |
| Mfg Size | Large |
| Platform | Timberjack |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Blue |























