
Salsa Journeyer Drop Bar ESSA 8 Bike - 700c Aluminum Vapor Gray 51cm
| Rear Axle | QR x 135mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 510 |
| Fork Type | Rigid |
| Fork Material | Aluminum |
| Frame Material | Aluminum |
| Frame Type | Rigid |
| Front Axle | QR x 100mm |
| Color | Vapor Gray |
| Mfg Size | 51cm |
| Platform | Journeyer |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Gray |
Salsa Journeyer Drop Bar ESSA 8 Bike - 700c Aluminum Vapor Gray 51cm
| Rear Axle | QR x 135mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 510 |
| Fork Type | Rigid |
| Fork Material | Aluminum |
| Frame Material | Aluminum |
| Frame Type | Rigid |
| Front Axle | QR x 100mm |
| Color | Vapor Gray |
| Mfg Size | 51cm |
| Platform | Journeyer |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Gray |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | QR x 135mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 510 |
| Fork Type | Rigid |
| Fork Material | Aluminum |
| Frame Material | Aluminum |
| Frame Type | Rigid |
| Front Axle | QR x 100mm |
| Color | Vapor Gray |
| Mfg Size | 51cm |
| Platform | Journeyer |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Gray |























