
Salsa Cassidy Frame - Aluminum Brushed Medium
| Rear Axle | 12mm Thru x 157mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 619 |
| Frame Material | Aluminum |
| Frame Type | Suspension |
| Color | Brushded Aluminum |
| Mfg Size | Medium |
| Platform | Cassidy |
| Wheel Size | 27.5+ |
| Defined Color | Silver |
Salsa Cassidy Frame - Aluminum Brushed Medium
| Rear Axle | 12mm Thru x 157mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 619 |
| Frame Material | Aluminum |
| Frame Type | Suspension |
| Color | Brushded Aluminum |
| Mfg Size | Medium |
| Platform | Cassidy |
| Wheel Size | 27.5+ |
| Defined Color | Silver |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 157mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 619 |
| Frame Material | Aluminum |
| Frame Type | Suspension |
| Color | Brushded Aluminum |
| Mfg Size | Medium |
| Platform | Cassidy |
| Wheel Size | 27.5+ |
| Defined Color | Silver |
















