
Ritchey P-29er Frameset - 29" Steel Team Edition Small
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 564 |
| Fork Type | Not Included |
| Frame Material | Steel |
| Frame Type | Rigid |
| Color | Team Edition |
| Mfg Size | Small |
| Platform | P-29er |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Multi-Color |
Original: $1,099.00
-65%$1,099.00
$384.65Ritchey P-29er Frameset - 29" Steel Team Edition Small
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 564 |
| Fork Type | Not Included |
| Frame Material | Steel |
| Frame Type | Rigid |
| Color | Team Edition |
| Mfg Size | Small |
| Platform | P-29er |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Multi-Color |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 564 |
| Fork Type | Not Included |
| Frame Material | Steel |
| Frame Type | Rigid |
| Color | Team Edition |
| Mfg Size | Small |
| Platform | P-29er |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Multi-Color |
















