
Ritchey Comp Switch Stem - 31.8mm Clamp 60mm Black
| Stem Angle (deg) | -84 |
| Length | 60 |
| Material | Alloy |
| S.H.I.S. Stem Clamp Diameter | 28.6 |
| Bar Clamp Diameter (mm) | 31.8 |
| Color | Black |
| Weight | 180 |
| Defined Color List | Black |
| Steerer Clamp Diameter | 1-1/8" |
| Stack Height | 50 |
Original: $95.95
-65%$95.95
$33.58Ritchey Comp Switch Stem - 31.8mm Clamp 60mm Black
| Stem Angle (deg) | -84 |
| Length | 60 |
| Material | Alloy |
| S.H.I.S. Stem Clamp Diameter | 28.6 |
| Bar Clamp Diameter (mm) | 31.8 |
| Color | Black |
| Weight | 180 |
| Defined Color List | Black |
| Steerer Clamp Diameter | 1-1/8" |
| Stack Height | 50 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Stem Angle (deg) | -84 |
| Length | 60 |
| Material | Alloy |
| S.H.I.S. Stem Clamp Diameter | 28.6 |
| Bar Clamp Diameter (mm) | 31.8 |
| Color | Black |
| Weight | 180 |
| Defined Color List | Black |
| Steerer Clamp Diameter | 1-1/8" |
| Stack Height | 50 |






















