
Reverse Tracer Carbon XC Bar (31.8) 15mm/760mm Black/Gray
- Super light carbon bars incorporating years of World Cup racing experience, optimized for the most demanding cross country riders
- Choose flat or shallow rise
| Model | Tracer Carbon XC |
| Clamp Dia. | 31.8mm |
| Rise | 15mm |
| Width | 760mm |
| Upsweep | 0 Deg |
| Back Sweep | 9 Deg |
| Material | Carbon |
| Color | Black/Gray |
| Weight | 131g |
Reverse Tracer Carbon XC Bar (31.8) 15mm/760mm Black/Gray
- Super light carbon bars incorporating years of World Cup racing experience, optimized for the most demanding cross country riders
- Choose flat or shallow rise
| Model | Tracer Carbon XC |
| Clamp Dia. | 31.8mm |
| Rise | 15mm |
| Width | 760mm |
| Upsweep | 0 Deg |
| Back Sweep | 9 Deg |
| Material | Carbon |
| Color | Black/Gray |
| Weight | 131g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Super light carbon bars incorporating years of World Cup racing experience, optimized for the most demanding cross country riders
- Choose flat or shallow rise
| Model | Tracer Carbon XC |
| Clamp Dia. | 31.8mm |
| Rise | 15mm |
| Width | 760mm |
| Upsweep | 0 Deg |
| Back Sweep | 9 Deg |
| Material | Carbon |
| Color | Black/Gray |
| Weight | 131g |
















