
Reverse Base Front Disc Hub V2 15x110 TA
- Super lightweight Base Boost front hub is designed for any purpose
- Robust design and 2 multi-sealed industrial bearings guarantee long performance and low maintenance costs
- Forged, machined aluminum hub shell with International Standard 6-bolt disc mount
| Model | Base |
| Front/Rear | Front |
| Axle/Spacing (mm) | 15x110 |
| Hole | 32 |
| Spoke | J-Bend |
| Brake | 6-Bolt |
| Color | Black |
| Weight | 143g |
Reverse Base Front Disc Hub V2 15x110 TA
- Super lightweight Base Boost front hub is designed for any purpose
- Robust design and 2 multi-sealed industrial bearings guarantee long performance and low maintenance costs
- Forged, machined aluminum hub shell with International Standard 6-bolt disc mount
| Model | Base |
| Front/Rear | Front |
| Axle/Spacing (mm) | 15x110 |
| Hole | 32 |
| Spoke | J-Bend |
| Brake | 6-Bolt |
| Color | Black |
| Weight | 143g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Super lightweight Base Boost front hub is designed for any purpose
- Robust design and 2 multi-sealed industrial bearings guarantee long performance and low maintenance costs
- Forged, machined aluminum hub shell with International Standard 6-bolt disc mount
| Model | Base |
| Front/Rear | Front |
| Axle/Spacing (mm) | 15x110 |
| Hole | 32 |
| Spoke | J-Bend |
| Brake | 6-Bolt |
| Color | Black |
| Weight | 143g |
















