
Reserve Wheels Reserve Infinity Disc Rear Wheel - 700 12 x 142 Center-Lock XDR/HG-EV Carbon
Reserve Wheels Reserve Infinity Disc Rear Wheel - 700 12 x 142 Center-Lock XDR/HG-EV Carbon
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Rim Width (Internal) | 24.5 |
| Valve | Presta |
| Color | Carbon |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Rim Material | Carbon |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Original: $2,599.00
-65%$2,599.00
$909.65Reserve Wheels Reserve Infinity Disc Rear Wheel - 700 12 x 142 Center-Lock XDR/HG-EV Carbon
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Rim Width (Internal) | 24.5 |
| Valve | Presta |
| Color | Carbon |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Rim Material | Carbon |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Rim Width (Internal) | 24.5 |
| Valve | Presta |
| Color | Carbon |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Rim Material | Carbon |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
















