
Raceface Turbine R Wheel Front 29'' / 622 Holes: F: 24 15mm TA 110mm Boost Disc IS 6-bolt
- TECH SPECS
| size | 29" |
| front/rear | front |
| rim | Arc 30mm |
| hub | Vault |
| axle/spacing (mm) | 15x110 Boost |
| hole | 28h |
| spoke | DB |
| nipple | alloy |
| color | black |
| weight | 1815g/set |
Original: $399.99
-65%$399.99
$140.00Raceface Turbine R Wheel Front 29'' / 622 Holes: F: 24 15mm TA 110mm Boost Disc IS 6-bolt
- TECH SPECS
| size | 29" |
| front/rear | front |
| rim | Arc 30mm |
| hub | Vault |
| axle/spacing (mm) | 15x110 Boost |
| hole | 28h |
| spoke | DB |
| nipple | alloy |
| color | black |
| weight | 1815g/set |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| size | 29" |
| front/rear | front |
| rim | Arc 30mm |
| hub | Vault |
| axle/spacing (mm) | 15x110 Boost |
| hole | 28h |
| spoke | DB |
| nipple | alloy |
| color | black |
| weight | 1815g/set |














