
Planet Bike Full Circle Fender Set 700c x 45mm
| Requires Eyelets? | Yes |
| Maximum Tire Width | 35 |
| Color | Black |
| Weight | 461 |
| Wheel Size | 27" |
| Width | 35 |
| Fender Width | 45 |
| Size | 700C |
Original: $54.99
-65%$54.99
$19.25Planet Bike Full Circle Fender Set 700c x 45mm
| Requires Eyelets? | Yes |
| Maximum Tire Width | 35 |
| Color | Black |
| Weight | 461 |
| Wheel Size | 27" |
| Width | 35 |
| Fender Width | 45 |
| Size | 700C |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Requires Eyelets? | Yes |
| Maximum Tire Width | 35 |
| Color | Black |
| Weight | 461 |
| Wheel Size | 27" |
| Width | 35 |
| Fender Width | 45 |
| Size | 700C |
















