
Planet Bike Cascadia 29" x 65 Fender Set: Black (29 x 1.5-2.0)
| Color | Black |
| Weight | 765 |
| Wheel Size | 29" |
| Requires Eyelets? | Yes |
| Material | Polycarbonate |
| Fender Width | 65 |
| Maximum Tire Width | 51 |
| Size | 29" |
| Width | 65 |
Original: $74.99
-65%$74.99
$26.25Planet Bike Cascadia 29" x 65 Fender Set: Black (29 x 1.5-2.0)
| Color | Black |
| Weight | 765 |
| Wheel Size | 29" |
| Requires Eyelets? | Yes |
| Material | Polycarbonate |
| Fender Width | 65 |
| Maximum Tire Width | 51 |
| Size | 29" |
| Width | 65 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Color | Black |
| Weight | 765 |
| Wheel Size | 29" |
| Requires Eyelets? | Yes |
| Material | Polycarbonate |
| Fender Width | 65 |
| Maximum Tire Width | 51 |
| Size | 29" |
| Width | 65 |
















