
Pirelli SporTUBE Tube Presta Length: 48mm 700C 23-30C
- TECH SPECS
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| ISO Width (mm) | 23 |
| ISO Width (mm) | 24 |
| ISO Width (mm) | 25 |
| ISO Width (mm) | 26 |
| ISO Width (mm) | 27 |
| ISO Width (mm) | 28 |
| ISO Width (mm) | 29 |
| ISO Width (mm) | 30 |
| Labeled Size | 700 x 23 - 30 |
| Shaft Type | Smooth |
| Tube Compound | Butyl |
| Valve | Presta Med 41-55mm |
| Valve Core | Fixed |
| Weight | 120 |
Original: $8.90
-65%$8.90
$3.11Pirelli SporTUBE Tube Presta Length: 48mm 700C 23-30C
- TECH SPECS
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| ISO Width (mm) | 23 |
| ISO Width (mm) | 24 |
| ISO Width (mm) | 25 |
| ISO Width (mm) | 26 |
| ISO Width (mm) | 27 |
| ISO Width (mm) | 28 |
| ISO Width (mm) | 29 |
| ISO Width (mm) | 30 |
| Labeled Size | 700 x 23 - 30 |
| Shaft Type | Smooth |
| Tube Compound | Butyl |
| Valve | Presta Med 41-55mm |
| Valve Core | Fixed |
| Weight | 120 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| ISO Width (mm) | 23 |
| ISO Width (mm) | 24 |
| ISO Width (mm) | 25 |
| ISO Width (mm) | 26 |
| ISO Width (mm) | 27 |
| ISO Width (mm) | 28 |
| ISO Width (mm) | 29 |
| ISO Width (mm) | 30 |
| Labeled Size | 700 x 23 - 30 |
| Shaft Type | Smooth |
| Tube Compound | Butyl |
| Valve | Presta Med 41-55mm |
| Valve Core | Fixed |
| Weight | 120 |












