Panaracer GravelKing ZX Tire - 700 x 45 Tubeless Folding Black/Brown
- TECH SPECS
| Primary Color | Black |
| Bead | Folding |
| Tire Compound | ZSG |
| Tire Technology | Tuff Tex BeadLock |
| TPI | 120TPI |
| Tire Type | Clincher |
| Tire Weight | 560g |
| Tire Width | 45C |
| Tire Width Range | 39 - 50 |
| Labeled Size | 700x45C |
| Tire Diameter/ISO | 700C/622 |
| e-Bike approved | No |
Panaracer GravelKing ZX Tire - 700 x 45 Tubeless Folding Black/Brown
- TECH SPECS
| Primary Color | Black |
| Bead | Folding |
| Tire Compound | ZSG |
| Tire Technology | Tuff Tex BeadLock |
| TPI | 120TPI |
| Tire Type | Clincher |
| Tire Weight | 560g |
| Tire Width | 45C |
| Tire Width Range | 39 - 50 |
| Labeled Size | 700x45C |
| Tire Diameter/ISO | 700C/622 |
| e-Bike approved | No |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Primary Color | Black |
| Bead | Folding |
| Tire Compound | ZSG |
| Tire Technology | Tuff Tex BeadLock |
| TPI | 120TPI |
| Tire Type | Clincher |
| Tire Weight | 560g |
| Tire Width | 45C |
| Tire Width Range | 39 - 50 |
| Labeled Size | 700x45C |
| Tire Diameter/ISO | 700C/622 |
| e-Bike approved | No |
















