
Panaracer Agilest TLR Road Tire 700x25C Folding Tubeless Ready ZSG AGILE Advanced Extra Alpha Cord Black
Panaracer Agilest TLR Road Tire 700x25C Folding Tubeless Ready ZSG AGILE Advanced Extra Alpha Cord Black
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Flat Protection | Tread |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| ISO Width (mm) | 25 |
| Labeled Size | 700 x 25 |
| PSI | 115 |
| Tire Bead | Folding |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Weight | 220 |
Panaracer Agilest TLR Road Tire 700x25C Folding Tubeless Ready ZSG AGILE Advanced Extra Alpha Cord Black
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Flat Protection | Tread |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| ISO Width (mm) | 25 |
| Labeled Size | 700 x 25 |
| PSI | 115 |
| Tire Bead | Folding |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Weight | 220 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Flat Protection | Tread |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| ISO Width (mm) | 25 |
| Labeled Size | 700 x 25 |
| PSI | 115 |
| Tire Bead | Folding |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Weight | 220 |
























