
Old Man Mountain Divide Front/Rear Fat Bike Rack Black
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Weight | 970 |
| Weight Limit (lbs) | 55 |
| Requires Eyelets | Yes |
| Tube Diameter | 13 |
| Platform Dimensions | 5.1" x 12" 130mm x 306mm |
| Material | 6061 Aluminum |
| Maximum Wheel Size (in) | 26×5” or 27.5×4.6” |
| Disc Brake Compatible | Yes |
Original: $178.00
-65%$178.00
$62.30More Images

Old Man Mountain Divide Front/Rear Fat Bike Rack Black
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Weight | 970 |
| Weight Limit (lbs) | 55 |
| Requires Eyelets | Yes |
| Tube Diameter | 13 |
| Platform Dimensions | 5.1" x 12" 130mm x 306mm |
| Material | 6061 Aluminum |
| Maximum Wheel Size (in) | 26×5” or 27.5×4.6” |
| Disc Brake Compatible | Yes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Weight | 970 |
| Weight Limit (lbs) | 55 |
| Requires Eyelets | Yes |
| Tube Diameter | 13 |
| Platform Dimensions | 5.1" x 12" 130mm x 306mm |
| Material | 6061 Aluminum |
| Maximum Wheel Size (in) | 26×5” or 27.5×4.6” |
| Disc Brake Compatible | Yes |
















