
Odyssey Air Supply Tube - 20 x 2.1 - 2.45 Schrader Valve
| Shaft Type | Smooth |
| Tube Compound | Butyl |
| ISO Width (mm) | 60 |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| Valve Core | Fixed |
| Labeled Size | 20 x 2.1 - 2.45 |
| Valve | Standard Schrader |
| Tire Size | 20 X 2.1 - 2.45 |
Original: $8.49
-65%$8.49
$2.97Odyssey Air Supply Tube - 20 x 2.1 - 2.45 Schrader Valve
| Shaft Type | Smooth |
| Tube Compound | Butyl |
| ISO Width (mm) | 60 |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| Valve Core | Fixed |
| Labeled Size | 20 x 2.1 - 2.45 |
| Valve | Standard Schrader |
| Tire Size | 20 X 2.1 - 2.45 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Shaft Type | Smooth |
| Tube Compound | Butyl |
| ISO Width (mm) | 60 |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| Valve Core | Fixed |
| Labeled Size | 20 x 2.1 - 2.45 |
| Valve | Standard Schrader |
| Tire Size | 20 X 2.1 - 2.45 |















