
Kenda Cursor Tire 20 x 4.5" - Black
- Ideal street and E-Bike tire
- Smooth center and knurler corners
| Model | Cursor |
| Size | 20" |
| Width | 4.0" |
| Casing | Standard |
| TPI | 30 |
| Compound | Single |
| Bead | Non-Folding |
| Type | Non-Tubeless |
| Color | Black |
| Weight | - |
Kenda Cursor Tire 20 x 4.5" - Black
- Ideal street and E-Bike tire
- Smooth center and knurler corners
| Model | Cursor |
| Size | 20" |
| Width | 4.0" |
| Casing | Standard |
| TPI | 30 |
| Compound | Single |
| Bead | Non-Folding |
| Type | Non-Tubeless |
| Color | Black |
| Weight | - |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Ideal street and E-Bike tire
- Smooth center and knurler corners
| Model | Cursor |
| Size | 20" |
| Width | 4.0" |
| Casing | Standard |
| TPI | 30 |
| Compound | Single |
| Bead | Non-Folding |
| Type | Non-Tubeless |
| Color | Black |
| Weight | - |
















