
Kenda Crusher Tire - 700 x 35 Tubeless Folding Black Race Pace K-Series
| Flat Protection | Sidewall |
| TPI | 120 |
| Color | Black |
| Weight | 392 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 35 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Gravel |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 700 x 35 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Kenda Crusher Tire - 700 x 35 Tubeless Folding Black Race Pace K-Series
| Flat Protection | Sidewall |
| TPI | 120 |
| Color | Black |
| Weight | 392 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 35 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Gravel |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 700 x 35 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flat Protection | Sidewall |
| TPI | 120 |
| Color | Black |
| Weight | 392 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 35 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Gravel |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 700 x 35 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
























