
Innova Fat Cat W Tire 24 x 2.1"
- Inverted avon-style tread for pavement use
| Model | Fat Cat |
| Size | 24" |
| Width | 2.1" |
| Compound | Single |
| Bead | Non-Folding |
| Type | Non-Tubeless |
| Color | Black |
| Weight | 950g |
Original: $30.00
-65%$30.00
$10.50Innova Fat Cat W Tire 24 x 2.1"
- Inverted avon-style tread for pavement use
| Model | Fat Cat |
| Size | 24" |
| Width | 2.1" |
| Compound | Single |
| Bead | Non-Folding |
| Type | Non-Tubeless |
| Color | Black |
| Weight | 950g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Inverted avon-style tread for pavement use
| Model | Fat Cat |
| Size | 24" |
| Width | 2.1" |
| Compound | Single |
| Bead | Non-Folding |
| Type | Non-Tubeless |
| Color | Black |
| Weight | 950g |
















